Oferta naszych usług

Czesanie
wyczesywanie podszerstka
rozczesywanie kołtunów

Podszerstek u psa należy wyczesywać szczególnie w okresach intensywnego linienia, czyli na wiosnę i na jesień. Czesanie poprawia ukrwienie skóry, mając tym samym bezpośredni wpływ na jakość rosnącego włosa. Ponadto skołtuniony podszerstek jest idealnym schronieniem dla pcheł , kleszczy oraz innych niepożądanych lokatorów. Niewyczesany, może się też filcować, powodując odparzenia i stany zapalne skóry. Częstotliwość zabiegów pielęgnacyjnych zależna jest od rasy i rodzaju sierści, jaką ma nasz pupil. Zalecamy również by wyczesywanie połaczyć od razu z kąpielą , ponieważ są specalistyczne szampony i suszarki które w łatwy sposób pomagaja w wydmuchaniu zbitego podszerstka. Kołtuny rozczesujemy tylko i wyłącznie jeśli jest taka możliwość by zrobić to w sposób humanitarny I bezbolesny. Jeśli nie ma tej możliwośći kołtuny po prostu golimy.

Strzyżenie

Strzyżenie wykonujemy indywidualnie, dostosowując długość i kształt fryzury na życzenie naszych klientów oraz budowy anatomicznej pieska, pory roku oraz częstotliwości wizyt . Do strzyżenia używamy wysokiej jakości sprzętu groomerskiego. Dzięki regularnemu strzyżeniu Państwa pupile prezentują się pięknie , a przy tym czują się świeżo i swobodnie.

Kąpiel
zwierząt

Jest to podstwawowa , a za razem bardzo ważna czynność przy pielęgnacji. Kosmetyki dobierane są do rodzaju oraz struktury włosa/ śierści. Dzięki współczesnym technologiom i specjalistycznym produktom do psiej higieny, Państwa psy można kąpać częściej i skuteczniej niż kiedyś. W naszym salonie kąpiel zawsze wykonywana jest dwa razy ( chyba ,że szata tego wymaga to i nawet trzy) – pierwsza kąpiel ma za zadanie usunąć brud , kurz oraz zapach . Druga kąpiel to kąpiel pielęgnacyjna z odżywkami by włos/sierść była świeża , błyszcząca oraz odżywiona .

Czyszczenie
uszu

Uszy psa są znacznie bardziej wrażliwe niż uszy ludzi, dlatego należy o nie odpowiednio zadbać. Czyszczenie uszu psa w odpowiedni sposób jest kluczem do zapobiegania infekcjom. Do tego zabiegu używamy specjalnego płynu który koi czyści I pielęgnuję psie uszy. Najbardziej narażone psiaki to rasy ze zwisającymi uszami I przy tych rasach trzeba zwrócić szczególną uwagę na ich stan.

Trymowanie
sierści

Trymowanie psa to zabieg polegający na ręcznym usuwaniu martwego, przerośniętego włosa. Do tego zabiegu poddawane są psy szorstkowłose : np. terriery, sznaucery I psy o kombinowanej szacie : np. spaniele, setery. Trymowanie pozwala na zachowanie odpowiedniej struktury , barwy włosa oraz na zdrowe funkcjonowanie skóry. Warto dodać łatwość utrzymania jej w czystości.

Obcinanie
pazurków

Zalecamy regularne obcinanie psich pazurów, szczególnie w przypadku, gdy pies sporo czasu spędza w domu lub w ogrodzie i nie ma możliwości samodzielnie spiłować ich biegając po twardym podłożu. Zbyt długie pazury powodują z kolei ból, dyskomfort przy chodzeniu, nieprawidłowe układanie łap czy złą postawę ciała, a to wszystko wpływa na pojawianie się problemów ze stawami, mięśniami czy nawet niechęci do aktywności.

Macie Państwo pytania?

Zapraszamy do przesłania wiadomości